Kadıköy Kedi Kısırlaştırma

Kedi Kısırlaştırmasını Kadıköy’de Güvenle Yaptırın

Kurulduğumuz günden bu yana, Veteriner Kadıköy ekibimizle her cins ve yaştaki erkek ve dişi kediler üzerinde yüzlerce başarılı kısırlaştırma ameliyatı gerçekleştirdik. Ayrıca Kadıköy ve İstanbul’un diğer semtlerindeki kedi sahiplerini kısırlaştırma prosedürleri hakkında bilinçlenmesine yardımcı olduk. Bir kediyi ne zaman kısırlaştırmak gerektiği, ameliyat sırasında ve sonrasında beklenenler, kısırlaştırmanın gerekliliği başta olmak üzere farklı konularda kedi sahiplerini bilgilendirdik.

Sorumlu kedi sahipliğinin kısırlaştırma gerektirdiği pek çok veteriner arasında kabul edilen bir durumdur. Bu nedenle Veteriner Kadıköy olarak diğer kedi veterinerlik hizmetlerimize ilave olarak kedi kısırlaştırma hakkında da sizlere en yüksek kalitedeki veterinerlik tedavi ve uygulamalarını sunmaya devam ediyoruz. 

Moda, Yeldeğirmeni, Acıbadem, Kalamış, Caddebostan, Suadiye, Göztepe ve Bostancı başta olmak üzere Kadıköy veya İstanbul’un herhangi bir semtinde yaşıyor ve kedi kısırlaştıması hakkında bilgi almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. 

Kısırlaştırma hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için geride bıraktığımız yıllar içerisinde bizlere en sık sorulan soruların bazılarını derledik.

Kadıköy’de Kedi Kısırlaştırma için Bilgi ve Randevu Alın

Kedinizi Neden Kısırlaştırmalısınız?

Kedinizi kısırlaştırmak için birçok geçerli neden vardır. Maalesef diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yeteri kadar insan kedi sahiplenmiyor. Pek çok kedi barınaklarda veya sokakta kalmak zorunda kalıyor. Milyonlarca kedi şefkatli ve istekli bir sahibin bakımı altında olmadan, düşük yaşam standardına göre yaşıyor. Kısırlaştırma bu problemin daha fazla büyümesinin önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Bu hoş olmayan gerçeği desteklemek için, dişi bir kedinin yaşamı boyunca 100’e yakın kedi doğrubileceğini belirmemizde fayda var. Bu inanılmaz sayı, sadece kedinizi kısırlaştırmakla önlenebilir.

Kedi kısırlaştırma işlemini uzman ve deneyimli bir veteriner hekimin ellerine bırakmalısınız. Veteriner Kadıköy hekimlerimiz kedi kısırlaştırması konusunda yetkin ve tecrübelidirler. 

Kedinizi Ne Zaman Kısırlaştırmalısınız?

Veteriner hekimler arasında yaygın olan görüşler doğrultusunda bizler de kedinizi 4-6 aylıkken kısırlaştırmanızı öneriyoruz . Bazı durumlarda, erkek kediler 6 aylıktan önce cinsel olarak olgunlaşabilir, bu da bir kediyi kısırlaştırmayı beklemenin kazara hamileliğe neden olabileceği anlamına gelir. Ayrıca, yavru kediler küçük cerrahi prosedürlere yetişkin kedilere göre daha dirençli olma eğilimindedir. Bu nedenle, kedi kısırlaştırıcı cerrahiyi daha sonra değil, daha erken yapmak en aza indirgenmiş risk ve daha hızlı iyileşme süresinin sağlanmasına yardımcı olur. Bir kediyi ne zaman kısırlaştırdığınızdan emin değilseniz, lütfen bir sonraki ziyaretinizde veteriner hekimlerimize danışın.

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları Hakkında Araştırma Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kediniz için kısırlaştırma yaparken araştırma yapmanız gayet doğal. İyi bir kedi sahibi olarak patili dostlarınızla ilgili yapacağınız her işlemi araştırın. Kadıköy’de kedi kısırlaştırma fiyatları hakkında yapacağınız araştırmalarda, fiyatlandırmanın ne içerdiğini ve içermediğini bilmek çok önemlidir. Kedi kısırlaştırma fiyatı sizin için belirleyici faktör olmamalıdır. İşlem öncesi ve sonrasındaki hizmetleri de mutlaka öğrenin. Bizler evcil hayvanınız için en iyi bakımı sağlarken fiyatlandırmayı sizin için uygun hale getirmek için çabaladık.

Veteriner Kadıköy’de:

 • Kısırlaştırılacak her kedinin kişiselleştirilmiş bir anestezik planı vardır
 • Kedi kısırlaştırma işlemi veteriner hekim tarafından yapılır. 
 • Her kedi kısırlaştırma işlemi steril bir prosedür olarak yapılır. Bu, yeni steril eldivenler, yeni bir steril elbise ve steril aletler kullandığımız anlamına gelir. Hastalarımız için son teknoloji cerrahi öncesi steril bir hazırlık yapılır. 
 • Ameliyattan sonra kedinizin anestezi sonrasında rahat olması için gerekli ilaçlar hazır bulundurulur.

Kedi kısırlaştırması prosedürünün mümkün olduğunca güvenli olduğundan emin olmak için azami özen gözteriyoruz. Daha  fazla bilgi veya randevu almak için bize ulaşın. 

Dişi Kedi Kısırlaştırması Nedir?

Dişi bir kedinin kısırlaştırılması, yumurtalık histerektomisine veya dişi bir kedinin üreme sisteminin kısımlarının çıkarılmasına işaret eder, böylece hamile kalamaz ve yavru kedi doğuramaz. Dişi kedi kısırlaştırılması, bir veteriner cerrahın düzgün ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceği cerrahi bir prosedürdür. Dişi bir kediyi kısırlamak çok rutin bir cerrahi prosedürdür ve ciddi tıbbi komplikasyonlar için minimum risk taşır.

Dişi kedi kısırlaştırma işlemi aşağıdaki prosedürleri içerir:

 • Veteriner hekimlerimiz prosedür sırasında herhangi bir rahatsızlığı önlemek için genel anestezi kullanacaklar
 • Katılan personel, anestezik prosedür sırasında kedinizin nefes ve kalp atış hızı oksijen seviyelerini, kan basıncını, anestezi düzlemini ve genel sağlığı izler.
 • Cerrah kedinizin karnında küçük bir kesi yapar ve yumurtalıkları, fallop tüplerini ve uterusu çıkarır
 • Veteriner genellikle cilt insizyonunu doku tutkalı ile kapatabilir. 

Veteriner hekimlerimiz takip etmeniz için kısırlaştırma ameliyatı sonrası sizlere bazı talimatlar verecektir. Kısırlaştırma ameliyatından sonra kediniz bazı rahatsızlıklar hissedebilir, ancak veteriner hekimlerimiz ağrıyı hafifletmek için çeşitli önlemler alacaktır . 

Evde atılacak ek adımlar, aşağıdakileri içeren güvenli ve rahat bir iyileşmeyi kolaylaştıracaktır:

 • İç mekanda ve diğer hayvanlardan uzakta kurtarmak için kedinize sessiz bir yer sağlamak
 • Kedinizi kapalı tutun
 • Kedinizin koşmasını ve zıplamasını sınırlamaya çalışın
 • Kedinizi izleyerek ve kedinizin enfeksiyona neden olabilecek kesi bölgesini yalamasını önleme
 • Doğru iyileşmeyi takip için kesi yerinin günlük olarak kontrol edilmesi
 • Ameliyat bölgesinde kızarıklık, şişme ve akıntı olup olmadığını veya insizyonun açık olup olmadığını veterinerinize danışın. Ayrıca, kediniz uyuşuksa, iştahınız azalırsa, kusarsa ve ishal varsa veya ameliyat sonrası başka endişeleriniz varsa veteriner hekiminizi aramak

Kadıköy’de dişi kedinizi kısmak konusunda endişeleriniz varsa, bilinçli ve sorumlu bir karar vermek için bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Dişi Kedinizi Kısırlaştırmanın Yararları Nelerdir?

Dişi kediler üremeye başlamadan önce kısırlaştırılmalıdır. Çok sayıda çalışma, dişi bir kedinin üreme dönemine girmeden önce kısırlaştırılmasının uzun süreli sağlığı için çok avantajlı olduğunu gösteriyor. Örneğin, yaklaşık 6 aylıkken kısırlaştırmak meme tümörleri geliştirme şansını neredeyse% 86 azaltır! Meme tümörleri kısırlaştırılmamış dişi kedilerde en sık görülen tümörlerden biridir ve çoğu kötü huyludur. 

Dişi kedinizi kısırlaştırmanın diğer faydaları: 

 1. İstenmeyen dağınık ısı döngülerini ve sinir bozucu davranışlarını ortadan kaldırır
 2. Kedinizi yumurtalık, rahim ve meme hastalıklarına karşı korur
 3. Pyometra adı verilen bir rahim enfeksiyonu geliştirme riskini ortadan kaldırır
 4. İki kedinin ve yavrularının istenmeyen evlerini ortadan kaldırarak evcil hayvan popülasyonunu kontrol etmeye yardımcı olur.

Dişi Kedinizi Kısırlaştırma ile İlgili Yanlış Bilinenler Nelerdir?

 • Kedinizi şişmanlatmaz – egzersiz eksikliği ve çok fazla yiyecek obezite ile sonuçlanır.
 • Kedinizi “daha ​​az kadın” veya üzücü yapmaz çünkü asla “çocukları” yoktur. Üreme hakkındaki duygularımızı evcil hayvanlarımıza yansıtma eğilimindeyiz – hayvanlar duygudan değil, içgüdüyle çoğalır.
 • Kedinizi kısmak kedinizin temel kişiliğini değiştirmez, ancak sterilize edilmiş evcil hayvanlar daha sakin, size daha odaklanmış ve dolaşım olasılığı daha düşüktür.
 • Büyük bir ameliyat olmasına rağmen, kedinizin kısırlaştırılması en yaygın ameliyattır ve genellikle iyileşme süresi birkaç gün ila bir hafta arasındadır.
 • Hiçbir kedi kısırlaştırılamayacak kadar yaşlı değildir ve hangi yaşta olursa olsun dişi kedinin kısırlaştırılmasında faydalar risklerden ağır basar.

Artık bildiğiniz gibi,  dişi kedinizi kısırlaştırmak önleyici bir müdahaledir. Kedinizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için onu kısırlaştırmayı planlayın.

Kadıköy’de dişi kedi kısırlaştırma prosedürlerimiz ile ilgili sorularınızı yanıtlamaktan ve randevunuzu planlamaktan mutluluk duyarız..

Erkek Kedi Kısırlaştırması Nedir?

Kedi kısırlaştırması, bir erkek kedinin emdirilmesi için bir erkek kedinin kastrasyonunu veya testislerinin çıkarılmasını ifade eder. Sadece bir veteriner cerrah kedi kısırlaştırma ameliyatını düzgün ve güvenli bir şekilde yapabilir.

Kedi kısırlaştırıcı cerrahi operasyon aşağıdaki prosedürleri içerir:

 • Veterinerlerimiz, kedi tarafından hissedilen rahatsızlıklardan kaçınmak için prosedür için genel anestezi kullanacaklar
 • Katılan personel, anestezik prosedür sırasında solunum ve kalp atış hızı oksijen seviyelerini, kan basıncını, anestezi düzlemini ve genel sağlığını izler
 • Cerrah skrotumun önünde küçük bir kesi yapar
 • Her testis çıkarılır ve kan akışı ve vas deferens (spermatik kord) bağlanır
 • Geleneksel olarak cilt kendi kendine iyileşir.

Veteriner Kadıköy uzman veterinerleri evde takip etmeniz için ameliyat sonrası bazı talimatlar verecektir.

Kedi kısırlaştırması ameliyattan hemen sonra bazı rahatsızlıklara neden olabilir, ancak veteriner hekiminiz ağrıyı hafifletmek için çeşitli önlemler alacaktır. Evde atılacak ek adımlar, aşağıdakileri içeren güvenli ve rahat bir iyileşmeyi kolaylaştıracaktır:

 • İç mekanda ve diğer hayvanlardan uzakta kurtarmak için kedinize sessiz bir yer sağlamak
 • Kedinizi kapalı tutun ve koşmayı ve zıplamayı sınırlamaya çalışın
 • Kedinizin ameliyat bölgesini yalamasını engelleyin.
 • Ameliyat yerini ve iyileşmesini gözlemlemek
 • Ameliyat bölgesinde kızarıklık, şişme veya akıntı olup olmadığını veya insizyonun açık olup olmadığını veterinerinize danışın. Ayrıca, kediniz uyuşuksa, iştahınız azalırsa, kusarsa ve ishal varsa veya ameliyat sonrası başka endişeleriniz varsa veteriner hekiminizi aramak

Kedi Kısırlaştırmasının Faydaları

Kedinizi kısırlaştırmak, birkaç can sıkıcı davranış problemini önlemeye yardımcı olacak ve daha sonraki yaşamda birçok tıbbi komplikasyon geliştirme riskini azaltacaktır. Birçok çalışma, kedinizin kısırlaştırılmasının uzun süreli sağlığı için çok avantajlı olduğunu kanıtlamıştır. Olası faydaların kısa bir listesi:

 1. Bölgesini hem açık havada hem de evinizde “işaretlemek” için püskürtmeyi ortadan kaldırır
 2. Üremek için dişi kedi aramayı ortadan kaldırır
 3. Saldırganlığı ve kavgacı huyları azaltır, böylece yaralanma ve apse şansını azaltır.
 4. Kedi nüfusu kontrolüne yardımcı olur,
 5. Lösemi, FIV, vb. İle bulaşma şansını azaltır.
 6. Ömrünü uzatır. İstatistikler kısırlaştırılmış bir kedinin ortalama ömrünün kısırlaştırılmamış bir kedinin iki katı olduğunu gösterir

Kedinizi Kısırlaştırmakla İlgili Bilinen Yanlışlar:

 • Kedinizi şişmanlatmaz – egzersiz eksikliği ve çok fazla yiyecek obezite ile sonuçlanır.
 • Kedinizi “daha ​​az insan” veya üzücü yapmaz çünkü asla “çocukları” olmaz. Üreme hakkındaki duygularımızı evcil hayvanlarımıza yansıtma eğilimindeyiz – hayvanlar duygudan değil, içgüdüyle çoğalır.
 • Kedinizi kısırlaştırmak, sterilize edilmiş evcil hayvanların daha sakin, size daha fazla odaklanma ve dolaşım olasılığının düşük olması dışında kedinizin temel kişiliğini değiştirmez.
 • Büyük bir ameliyat olmasına rağmen, kedinizin kısırlaştırılması en yaygın ameliyattır ve genellikle iyileşme süresi birkaç gün ila bir hafta arasındadır.
 • Hiçbir kedi kısırlaştırılamayacak kadar yaşlı değildir ve HERHANGİ yaştaki faydalar risklerden ağır basar.

Kadıköy’de Kedinizi Kısırlaştırmak veya Bilgi Almak için Randevu Alın

Dişi veya erkek kedinizi kısırlaştırmayı düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Veteriner Kadıköy ekibizle sizleri kısırlaştırmanın gerekliliği, faydaları ve prosedürü hakkında bilgilendirir. İsterseniz yüzyüze görüşerek aklınızdaki soruları yanıtlar. Kısırlaştırma muayenesi almak için telefon veya iletişim formu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top